Projekty współfinansowane z funduszy UE

Projekt – „Opracowanie rozwiązań technicznych umożliwiających tłumienie hałasu z obiektów sieci gazowej”

Kierownik projektu: dr inż. Jan Radosz – CIOP PIB

Kierownik projektu ze strony Partnera: dr hab. inż. Tadeusz Kamisiński, prof. AGH

Nazwa programu: Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020

Numer i nazwa Osi priorytetowej: IV. Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego

Numer i nazwa Poddziałania: 4.1.1 Strategiczne programy badawcze dla gospodarki

Wspólne Przedsięwzięcie INGA w obszarze gazownictwa realizowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A. oraz Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Lider: Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy

Partner: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Termin realizacji: 01.01.2019 r. – 30.09.2022 r.

Opis projektu: Projekt ukierunkowany jest na opracowanie innowacyjnych rozwiązań umożliwiających tłumienie hałasu emitowanego z obiektów sieci gazowej.

Źródło finansowania: Łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych projektu wynosi 1 066 350,00 zł, w tym:

• ze środków UE – 533 175,00 zł (50%),

• ze środków GAZ-SYSTEM S.A. - 533 175,00 zł (50%)

Podstawa prawna: Umowa o dofinansowanie projektu nr POIR.04.01.01-00-0002/18-00 z dnia 18.01.2019 r. w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Umowa o realizację projektu nr 1000032931 z dnia 15.05.2019 r.

Okres realizacji: 01.01.2019 – 30.09.2022

Katedra Maszyn Górniczych, Przeróbczych i Transportowych

Projekt – „Nowej generacji system posuwu wysokowydajnych kompleksów ścianowych”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Konkurs 1/4.1.4/2017 Projekty aplikacyjne

Numer projektu: POIR.04.01.04-00-0068/17,

Kierownik projektu: Prof. dr hab. inż. Antoni Kalukiewicz